one-step.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Przemysłowe roboty

Tadeusz Kamiński 2019-05-25 0 komentarzy
Przemysłowe roboty

Trudno sobie wyobrazić współczesne zakłady przemysłowe bez zaawansowanej automatyki. Sterowane urządzenie optymalizują procesy produkcyjne, zmniejszając niepotrzebne postoje oraz ograniczając koszty zatrudnienia.

Firma Promag z Poznania posiada w ofercie dedykowane rozwiązania dla różnych przedsiębiorstw produkcyjnych oraz logistycznych. Szczególną uwagę warto zwrócić na systemy paletyzujące, które stanowią integralną część nowoczesnej, zautomatyzowanej logistyki.

Precyzyjne i szybkie układanie produktów na palecie jest możliwe dzięki robotom i maszynom, które mogą obsługiwać więcej niż jedną linię produkcyjną jednocześnie. Wykorzystywane w tym celu roboty przemysłowe wykonują różne zadania. Paletyzator może podawać palety, uzupełniać poszczególne warstwy przekładkami, pakować detale, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja procesu logistyki praktycznie w każdej firmie produkcyjnej. Robot może być w dowolny sposób programowany na różne parametry pracy dotyczące np. szybkości ładowania lub wielkości pobieranych produktów. Ta wielofunkcyjna automatycznie sterowana maszyna może układać w stosy zarówno opakowania grupowe, jak i  sztywne pojedyncze pojemniki z określoną zawartością. Dużym atutem tego typu urządzeń jest bezpieczeństwo i powtarzalność wykonywanych zadań.

Oprócz urządzeń pakujących w ofercie firmy znajdują się także depaletyzatory, służące do dekompletacji spaletowych jednostek ładunkowych zarówno z opakowań grupowych, jak i z pojemników sztywnych. Palety są wprowadzane są do obszaru depaletyzacji najczęściej za pomocą transportera rolkowego.

Skomentuj wpis