one-step.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Podstawowe czasowniki nieregularne

Fryderyk Nowicki 2019-02-11 0 komentarzy
Wpis

Bardzo często zdarza się tak, że w momencie, gdy przychodzi do nauki gramatyki języka obcego, uczniowie, bez względu na ich wiek, z założenia zniechęcają się do niej, twierdząc, iż jest to zagadnienie trudne, mało efektowne i nieciekawe. Podobnie zdarza się w przypadku języka angielskiego.

Jest to jednak zupełnie niesłuszna obawa. W momencie, gdy do gramatyki podejdzie się w odpowiedni sposób, może ona okazać się nie tylko całkiem prosta, ale i przyjemna w stosowaniu. Jedną ze struktur, których znajomość jest kluczowa do tego, aby móc płynnie i poprawnie władać angielskim, są czasy przeszłe. Nie ma bowiem możliwości rozmawiania o czymkolwiek, bez użycia zdań, relacjonujących minione zdarzenia.

Czasy przeszłe tworzy się w prosty, usystematyzowany sposób (można o tym poczytać na stronie internetowej angielskie-slowka.pl). Jedynym utrudnieniem w tym przypadku, może okazać się używanie czasowników. Należy bowiem wiedzieć, iż dzieli się je na regularne i nieregularne. W przypadku tej pierwszej grupy, konstruowanie ich przeszłych form, polega wyłącznie na dodaniu prostego sufiksu, a więc nie jest to żadną większą trudnością. 

Sprawa nieco komplikuje się, gdy przychodzi do zastosowania tych, należących do drugiej, wspomnianej wyżej, grupy. Kluczowe w tej sytuacji okazują się specjalne tabele, w których umieszczono wszystkie podstawowe czasowniki nieregularne. Każdy z nich, posiada trzy formy, które warto zapamiętać. Początkowo, ich przyswojenie może wydawać się nierealne. Jednak,  w miarę wykonywania coraz większej ilości praktycznych ćwiczeń, spora ich część zapamiętuje się mimowolnie. Wystarczy tylko systematycznie z nimi pracować, a wszystko z czasem zapisze się w pamięci użytkownika języka.

Skomentuj wpis