one-step.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Lancety

Krystyna Urbańska 2019-06-10 0 komentarzy
Lancety

Chyba każdy wie, do czego służy glukometr, ale nie każdy zapewne wie, co to są nakłuwacze czy lancety. Osoby zmagające się z cukrzycą pierwszego czy drugiego typu, które wymagają leczenia insuliną, z pewnością to wiedzą. To właśnie glukometry, nakłuwacze i lancety są dla diabetyków podstawowym sprzętem medycznym, który służy im do regularnej kontroli glukozy we krwi. Badanie wykonuje się glukometrem, a próbkę krwi do badań pobiera się, nakłuwając opuszek palca lancetem. Jak to działa? Otóż lancety są umieszczane w nakłuwaczach, skąd są automatycznie wyrzucane, nakłuwając wskazane miejsce na palcu. Trzeba pamiętać, żeby dopasować lancet do posiadanego nakłuwacza, ponieważ każdy nakłuwacz posiada specjalnie wyprofilowane miejsce do włożenia określonego lancetu. Poza tym lancety mogą różnić się między sobą długością. Za długa igła może wystawać z nakłuwacza i wtedy może za mocno wbić się w skórę, powodując ból.

Obecnie odchodzi się już od stosowania produktów wielokrotnego użytku na rzecz tych jednorazowego użycia. Wszystko po to, aby nie narażać pacjenta na żadne zakażenia i infekcje. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest używanie lancetu tylko raz. Sklepy medyczne oferują lancety wykonane różnymi technikami przez różnych producentów. Dlatego wybierając lancety, warto wziąć to pod uwagę. Ważna jest np. ostrość igły. Im igła jest ostrzejsza, tym nakłucie jest mniej bolesne.

Na sklepmedyczny.com.pl można zapoznać się z rodzajami lancetów od różnych producentów. Są tam m.in.:

  • jednorazowe sterylne lancety do nakłuwaczy marki HAND-PRO - pakowane po 100 sztuk
  • lancety CoaguChek Softclix marki Roche - pakowane po 50 sztuk
  • sterylne lancety Evercare, pakowane po 25 sztuk - są to wyjątkowo cienkie i ukośnie szlifowane lancety, pasujące do większości nakłuwaczy.

Skomentuj wpis