one-step.pl - przekazujemy wiedzę, budując rozpoznawalność marki

Napisz do nas aby znaleźć się na blogu!

Cylindry żeliwne, czy ceramiczne - jakie wybrać do skutera?

Robert Lewandowski 2019-01-22 0 komentarzy
Wpis

O ile potężne motory kojarzą się przede wszystkim z długimi podróżami po autostradach, o tyle skutery to raczej domena miejskiego krajobrazu. Ich niezwykła popularność na zachodzie Europy wynika przede wszystkim z faktu, że są niewielkie, stosunkowo niedrogie w eksploatacji oraz niezwykle zwrotne. W zatłoczonych metropoliach sprawdzają się wyśmienicie – pozwalają na szybkie wyminięcie korków i są łatwe w parkowaniu. Od kilku lat ten trend na rynku motoryzacyjnym daje się także zauważyć w większych miastach naszego kraju.

Wielu właścicieli skuterów, po pewnym czasie korzystania ze swojego jednośladu, decyduje się na zwiększenie mocy silnika. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest zmiana cylindrów z dwusuwowych na czterosuwowe. Innymi wariantami modyfikacji mogą być zmiany w układzie wydechowym czy też zmniejszenie masy skutera.

Wśród posiadaczy tego typu jednośladu panuje zacięty spór: jedna grupa to entuzjaści cylindrów żeliwnych, druga zaś – to wszyscy ci, którzy wybrali cylindry ceramiczne. Jak w każdym sporze – prawda leży gdzieś pośrodku. Jeżeli nie jesteśmy pewni, na jaki typ się zdecydować – dowiedzmy się przede wszystkim, co na ten temat sądzi producent naszego modelu skutera.

Gdy poszukujemy aktualnie miejsca, gdzie można nabyć dobre jakościowo cylindry do skuterów 2t, zrobimy słusznie, interesując się bliżej witryną motocyklowysklep24.pl. Znajdziemy tam starannie przygotowaną ofertę, obejmującą nie tylko same cylindry, lecz praktycznie każdy rodzaj części zamiennych, jakich możemy potrzebować w razie usterki lub przeróbek tego typu jednośladu.

Skomentuj wpis